Bilietai
Kalendorius
Kalendorius
**
P A T K P Š S
Kiti miestai
Musica humana

Musica humana

Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinio ansamblio „Musica humana“ kūrybinis kelias prasidėjo 1974 metais. Jo koncertai buvo vieni pirmųjų senosios muzikos autentiškos interpretacijos atgaivinimo Lietuvoje ženklų.

Ansamblis yra atlikęs monumentalius ciklus: „Senoji Europos instrumentinė ir vokalinė muzika“, „Baroko kelias“, „Venecijos genijus Antonio Vivaldi“, „J. S. Bachas ir XX amžiaus muzika“, „J. S. Bachas ir Lietuvos muzika“, „Prancūzijos muzikos menas nuo Renesanso iki dabarties“, „Dailės ir muzikos kūrėjų vizijos“, „Musica humana juventus“, W. A. Mozarto 250-osioms metinėms. Dalis jų yra tęstiniai ir tapę tradiciniais: tai ciklas apie muzikos ir dailės sąsajas, bendradarbiavimas su jaunaisiais atlikėjais ir kompozitoriais.

Kamerinių opusų ansambliui yra sukūrę ir šiuolaikiniai lietuvių kompozitoriai. O. Balakausko „Šokių siuita“, „Duetti concertanti“, B. Kutavičiaus „Kampf der Bäume“, A. Martinaičio „Cantus ad futurum“ tapo tikromis šio kolektyvo repertuaro puošmenomis.

Kai kurioms monumentalioms koncertinėms programoms ansamblis kviečiasi žymius Lietuvos ir užsienio solistus, chorus „Polifonija“, „Jauna muzika“, „Vilnius“ bei „Aukuras“. Išplėstos sudėties „Musica humana“ tampa orkestru. Nuo 1999 m. tokiomis pajėgomis rengiamas tarptautinis kamerinės muzikos vasaros festivalis „Kuršių nerija“, nuo 2007 m. – tarptautinis J. S. Bacho muzikos festivalis, o nuo 2019 m. – Varėnos krašto muzikos festivalis „Su Palaimintuoju Teofiliumi“. Nemažai lietuvių kompozitorių kūrinių ir didžiulio baroko muzikos repertuaro aukso fondą „Musica humana“ įrašė į kompaktines plokšteles.

Daugelį metų ansambliui vadovavo prof. Algirdas Vizgirda, o nuo 2018 m. gruodžio mėnesio jį pakeitė prof. dr. Robertas Beinaris.

Renginiai

2024 10 06
Sekmadienis
16.00
Filharmonijos Didžioji salė
Vilnius
Organizatorius: Lietuvos nacionalinė filharmonija
2024 11 06
Trečiadienis
19.00
Filharmonijos Didžioji salė
Vilnius
Organizatorius: Lietuvos nacionalinė filharmonija

Robertas Beinaris

MUSICA HUMANA meno vadovas ir dirigentas

Skaityti daugiau

Kontaktai

Meno vadovas
ROBERTAS BEINARIS
Tel.: +370 5 266 52 63
El. paštas: musica-humana@filharmonija.lt

Kiti atlikėjai