Divertismentas su Gianluca Littera ir Čiurlionio kvartetu

2024 12 29

ČIURLIONIO KVARTETAS
Solistas GIANLUCA LITTERA (lūpinė armonikėlė, Italija)

JOSEPH HAYDN – Styginių kvartetas, op. 54 Nr. 2, C-dur, Hob. III:57
DAVID BALAKRISHNAN – „Skylife“ („Gyvenimas danguje“)
ÁSTOR PIAZZOLLA – „Chant et Fugue“ („Daina ir fuga“); „Chador“ („Čadra“); „Medley“
GORDON JACOB – Divertismentas armonikėlei ir styginių kvartetui
GEORG FRIEDRICH HÄNDEL – Sonata F-dur išilginei fleitai, HWV 369
ENNIO MORRICONE – Muzika iš kino filmo „Nuovo cinema Paradiso“ („Naujasis „Paradiso“ kino teatras“)
JAMES MOODY – „Little suites“

Pasitikdamas Naujuosius, tituluotasis Čiurlionio kvartetas kviečia į kelionę po gražiausius muzikinius įvairių epochų kraštovaizdžius – nuo dangaus skliautų iki paslaptingojo kino teatro užkaborių. Šioje kelionėje klausytojus lydės labai neįprastas Filharmonijos scenoje instrumentas – lūpinė armonikėlė, kurią į prestižines koncertų sales iškėlė italų virtuozas Gianluca Littera. Jis yra vienas iš nedaugelio pasaulio solistų, šiuo instrumentu atliekančių klasikinę, šiuolaikinę ir džiazo muziką.

Atlikėjo repertuare – simfoninės ir kamerinės muzikos kūriniai, Gordono Jacobo, Roberto Farnono, Vaughano Williamso, Williamo Waltono, Luciano Chailly, Jameso Moody ir kt. kompozicijos. Koncerte skambėsiantis G. Jacobo Divertismentas armonikėlei ir styginių kvartetui, kurį G. Littera atliko Asolo muzikos festivalyje Venecijos regione, kaip vienas ryškiausių įvykių buvo įtrauktas į kompaktinę plokštelę, išleistą festivalio 30-mečio proga. Bendradarbiaudamas su brazilų kompozitoriumi ir dirigentu Gilu Jardimu, armonikėlės virtuozas yra parengęs braziliškos muzikos projektų, tarp kurių – originalių kompozicijų ir aranžuočių armonikėlei ir orkestrui kompaktinė plokštelė. 2010 m. su Santa Cecilia akademijos orkestru G. Littera atliko „Oskaro“ laureato Ennio Morricone’s jam parašytą naują kompoziciją „Immobile 2“ armonikėlei ir orkestrui, dirigavo pats kompozitorius. Šių ir kitų autorių kūriniai puošia ir šventinę neįprasto ansamblio programą.