Bilietai
Kalendorius
Kalendorius
**
P A T K P Š S
Kiti miestai

„German Brass“ – pirmąkart Lietuvoje!

„Trakų fanfarinės savaitės“ atidarymo koncertas
2024 07 28
18.00
Vilnius
-
Filharmonijos Didžioji salė
Organizatorius: Trakų meno mokykla
Nuo Eur BILIETAI

Atlikėjai

Ansamblis GERMAN BRASS (Vokietija)

Programa

I dalis

JOHANN SEBASTIAN BACH
Koncertas klavesinui F-dur, BWV 978 (Antonio Vivaldi Koncerto smuikui G-dur, RV 310, iš rinkinio „L’estro armonico“, transkripcija, Matthiaso Höfso aranžuotė)
I. Allegro

Arija iš Orkestrinės siuitos D-dur, Nr. 3, BWV 1068 (Matthiaso Höfso aranžuotė)

„Brandenburgo koncertas“ G-dur, Nr. 3, BWV 1048 (Matthiaso Höfso aranžuotė)
III. Allegro assai

GIUSEPPE VERDI – Opera „Likimo galia“ („La forza del destino“) (Matthiaso Höfso aranžuotė)
I. Uvertiūra

RICHARD WAGNER – „Piligrimų choras“ („Pilgerchor“) iš operos „Tanhoizeris“ (Matthiaso Höfso aranžuotė)

FRANZ LISZT – Vengriška rapsodija Nr. 2 (Matthiaso Höfso aranžuotė)

II dalis

„German Brass aplink pasaulį“ („German Brass around the World“)

Apie renginį

„German Brass“ – legendinis Vokietijos varinių pučiamųjų ansamblis, savo kūrybinę veiklą pradėjęs dar 1974 m. kaip pučiamųjų kvintetas. Šiuo metu „German Brass“ groja 11 aukščiausio lygio muzikantų, kurie taip pat dirba pagrindiniuose Vokietijos simfoniniuose orkestruose, dėsto aukštosiose mokyklose. Per lygiai 50 metų trunkančią veiklą „German Brass“ koncertavo Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Ispanijoje ir kitose Europos šalyse, surengė koncertinių turų Kinijoje, Lotynų Amerikoje, JAV ir kitur, įrašė daugiau nei 20 kompaktinių plokštelių, DVD diskų.

Unikali grupės sėkmė ir populiarumas grindžiami ne tik aukšto lygio atlikimo meistriškumu, bet ir gebėjimu pristatyti muziką įtraukiančiu ir novatorišku būdu. Jie dažnai eksperimentuoja su skirtingais muzikos stiliais, kuria naujas aranžuotes ir originalias kompozicijas. 

„German Brass“ pavyko pasiekti „įvairovės vienybėje“, t. y. unikalų, su niekuo nesupainiojamą kolektyvinį skambesį. Ansamblis pelnė pripažinimą unikaliomis J. S. Bacho kūrinių aranžuotėmis, atlikdami skaidrią kamerinę muziką su simfonine didybe ir dinamika, kurią gali išgauti tik varinių pučiamųjų instrumentininkai.

Repertuare – visos stilistinės kryptys ir rūšys nuo Scheidt iki Šostakovičiaus, nuo diksilendo iki bosanovos. Programose – klasikinių kūrinių aranžuotės, nesenstančių kūrinių adaptacijos ir kompozicijos, sukurtos specialiai tipiškam „German Brass“ ansamblio skambesiui ir techniniam meistriškumui. Dėl išskirtinio virtuoziškumo ir garso charakteristikų „German Brass“ padarė didelę įtaką visai pučiamųjų kultūrai. Kolektyvas pelnė daugybę nacionalinių ir tarptautinių apdovanojimų, o už išskirtinius muzikinius pasiekimus Vokietijos garso įrašų akademija skyrė jam „ECHO Klassik“, vieną svarbiausių klasikinės muzikos apdovanojimų pasaulyje.

„German Brass“ koncertai žavi klausytojus visame pasaulyje, jų įrašai puikiai įvertinti kritikų ir mėgstami plačios auditorijos. Vienuolikos pučiamųjų instrumentų ansamblis skamba kaip visas orkestras – spalvingai, įvairiai ir labai įtikinamai.

Daugiau informacijos: Trakai Fanfare Week

„German Brass“ – pirmąkart Lietuvoje!