Lapkričio žvaigždynas. Gintauto Kėvišo 70-mečiui

2024 11 13

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
(meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov)
KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
(meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas)
LIETUVOS NACIONALINIO SIMFONINIO ORKESTRO pučiamųjų ir mušamųjų grupės
Solistai:
ELĪNA GARANČA (mecosopranas, Latvija)
EDGARAS MONTVIDAS (tenoras)
SERGEJ KRYLOV (smuikas, Italija)
SIMON TRPČESKI (fortepijonas, Makedonija)
Dirigentai: SERGEJ KRYLOV (Italija), KAREL MARK CHICON (Jungtinė Karalystė)

Wolfgang Amadeus Mozart, Antonio Vivaldi, Ludwig van Beethoven, Georges Bizet ir kt.

Pagerbti jubiliatą meno vadybininką Gintautą Kėvišą į Vilnių kaskart atvyksta garsiausios muzikos pasaulio žvaigždės, tokios kaip kompozitorius Krzysztofas Pendereckis, pianistas ir dirigentas Justusas Frantzas, tenoras Adamas Diegelis, garsusis smuikininkas Julianas Rachlinas, altininkas Jurijus Bašmetas ir kiti.

G. Kėvišo veiklos biografiją puošia tokie reikšmingi darbai kaip prestižinio Vilniaus festivalio įkūrimas, Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinio direktoriaus pavaduotojo meno reikalams ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinio direktoriaus, LR kultūros ministro, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos tarybos pirmininko, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinio direktoriaus pareigos. Garsių tarptautinių festivalių konsultantas ir reikšmingų tarptautinių meno projektų vadybininkas ne kartą yra juokavęs, kad žymioji sentencija „Susirask mėgstamą darbą ir dirbti nereikės nė vienos dienos“ jam labai tinka. „Prieš jus, galima sakyti, yra laimingiausias žmogus“, – viename interviu sakė jis.

Šįkart, minint G. Kėvišo 70-metį, Lietuvos nacionalinės filharmonijos scenoje susitinka garsioji Elīna Garanča, pernai debiutavusi prestižinio Bairoito festivalio scenoje, neįtikėtinai plačiu sėkmingų vaidmenų operose repertuaru stebinantis vienas garsiausių pasaulio tenorų Edgaras Montvidas, reikšmingumu Makedonijai pačiam Aleksandrui Makedoniečiui prilyginimas pianistas Simonas Trpčeski, genialusis dirigentas Karelas Markas Chiconas ir geriausi Lietuvos muzikiniai kolektyvai – Lietuvos kamerinis orkestras ir jo meno vadovas bei dirigentas Sergejus Krylovas, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų grupės ir Kauno valstybinis choras.