Bilietai
Kalendorius
Kalendorius
**
P A T K P Š S

Kalėdos su Lietuvos kameriniu orkestru

2024 12 28
19.00
Vilnius
Filharmonijos Didžioji salė
Organizatorius: Lietuvos nacionalinė filharmonija
Trukmė: ~2 val.
Amžiaus cenzas: 7 m.
Nuo Eur BILIETAI

Atlikėjai

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Meno vadovas, solistas ir dirigentas SERGEJ KRYLOV (smuikas)
Solistė SANDRA LIED HAGA (violončelė, Norvegija)
Dalyvauja VAIVA EIDUKAITYTĖ-STORASTIENĖ (fortepijonas)

Programa

TEISUTIS MAKAČINAS – „Sinfonia giocosa“ fortepijonui ir styginiams
JOSEPH HAYDN – Koncertas violončelei ir orkestrui Nr. 1 C-dur, Hob. VIIb:1
ANTONIO VIVALDI–MAX RICHTER – Koncertų „Metų laikai“ smuikui ir styginių orkestrui rekompozicija („Recomposed by Max Richter: Vivaldi, The Four Seasons“)

Apie renginį

Šiame tradiciniame kalėdiniame koncerte su Lietuvos kameriniu orkestru (LKO) pasirodo jo meno vadovas, smuikininkas, dirigentas Sergejus Krylovas ir norvegų violončelininkė Sandra Lied Haga. Ji atliks Josepho Haydno Pirmąjį koncertą violončelei ir orkestrui C-dur, sukurtą apie 1765 m. kunigaikščio Esterházy’o orkestro violončelininkui, Haydno bičiuliui Josephui Franzui Weigliui. Vėliau 200 metų apie šį kūrinį nieko nebuvo žinoma, kol 1961 m. jo partitūros kopijos Prahos nacionaliniame muziejuje neaptiko muzikologas Oldřichas Pulkertas ir 1962 m. jis buvo atliktas festivalyje „Prahos pavasaris“.

Violončelininkė S. L. Haga su simfoniniu orkestru debiutavo būdama 10 metų, yra laimėjusi keturis tarptautinius konkursus. Ji pasirodo Londono „Wigmore Hall“ ir „Royal Albert Hall“, „TivoliVredenburg“ Utrechte, Zalcburgo ir Verbjė festivaliuose; bendradarbiauja su tokiais muzikais kaip Maximas Vengerovas, Anne-Sophie Mutter, Janine Jansen, Yo-Yo Ma ir kitais. Nuo 2023 m. S. L. Haga yra Kristiansando kamerinės muzikos festivalio meno vadovė.

Antroje koncerto dalyje orkestras ir S. Krylovas atliks britų kompozitoriaus Maxo Richterio perkurtą garsųjį Antonio Vivaldi ciklą „Metų laikai“. 2012 m. pasirodęs M. Richterio rekompozicijų albumas „Vivaldi, Metų laikai“, sukėlė tikrą sumaištį tradiciniame šio barokinio opuso interpretacijų pasaulyje. Tai visiškai naujas, gaivus ir drąsus požiūris į bene vieną populiariausių kūrinių smuikui. „Metų laikus“ visi pažįstame ir nešiojamės savyje“, – sako M. Richteris. Kūrinyje naudojami įvairūs praeities muzikos refleksijas išreiškiantys modernūs kompozicijos principai. „Iš Vivaldi nurašiau 25 procentus natų, bet jose visose tikrai yra Vivaldi DNR“, – juokavo kompozitorius.

Šventiniame koncerte skambės ir lietuviška muzika – Teisučio Makačino 1990 m. sukurta šviesi elegantiška „Sinfonia giocosa“ („Džiaugsmingoji simfonija“) fortepijonui ir styginiams. Nuo pat LKO įsikūrimo su juo bendradarbiaujantis kompozitorius yra parašęs kolektyvui ne vieną įspūdingą opusą, o už „Sinfonia giocosa“ pelnė orkestro premiją.