Bilietai
Kalendorius
Kalendorius
**
P A T K P Š S
Kiti miestai

„The King’s Singers“ į Vilniaus festivalį sugrįžta su programa „Tegyvuoja karalius!“

Naujienos

Jau daugiau nei penkis dešimtmečius jie yra a cappella dainavimo lyderiai, jiems pasirodžius koncertų salėje nelieka abejingų! Tai – vokalinis sekstetas iš Jungtinės Karalystės „The King’s Singers“. Ansamblis nekantrauja sugrįžti į Vilnių, kur žino sulauksiąs itin šilto priėmimo. Birželio 11 d. 19 val. šį šešių vyrų kolektyvą išgirsime Nacionalinės filharmonijos scenoje. Sekstetas atliks programą „Tegyvuoja karalius!“, kurioje skambės įvairių laikotarpių anglų kompozitorių kūriniai chorui, skirti įvairioms Didžiosios Britanijos monarchijos iškilmėms ir ceremonijoms.

„The King’s Singers“ susikūrė 1968 m., kai šeši buvę Kembridžo „King’s“ koledžo nariai surengė koncertą Londone, Karalienės Elžbietos salėje. Kolektyvą sudarė du kontratenorai, tenoras, du baritonai ir bosas. Tokia pati balsų sudėtis tebėra iki šiol, keitėsi tik ansamblio nariai, šiuo metu jame dainuoja Patrickas Dunachie (pirmasis kontratenoras), Edwardas Buttonas (antrasis kontratenoras), Julianas Gregory (tenoras), Christopheris Bruertonas (pirmasis baritonas), Nickas Ashby (antrasis baritonas), Jonathanas Howardas (bosas).

„The King’s Singers“ garsėja su niekuo nesulyginama technika, muzikalumu ir universalumu, kylančiais tiek iš turtingos jo istorijos, tiek iš plataus akiračio ir polėkio ieškoti unikalių kūrinių ir bendradarbiavimo galimybių. Daugybę įrašų išleidęs ansamblis yra įvertintas svarbiausiais tarptautiniais apdovanojimais, tarp kurių – dvi „Grammy“ statulėlės, „Emmy“ apdovanojimas ir garbinga vieta „The Gramophone“ šlovės alėjoje. Kad ir ką dainuotų, šie atlikėjai visada atpažįstami iš švarios intonacijos, nepriekaištingos vokalinės darnos, tobulos teksto artikuliacijos ir neįtikėtino tikslumo.

Į Lietuvą „The King’s Singers“ atvyksta su programa, pavadinta „Tegyvuoja karalius!“ Monarchija neatsiejama nuo britų kasdienybės, o „The King’s Singers“ istorijoje pirmąsyk monarchijos galva yra ne karalienė, o karalius. Tad, pažymėdamas Karolio III karūnavimą, o kartu primindamas apie karalienės Elžbietos II nuopelnus šaliai ir visam pasauliui, ansamblis sukūrė karališką programą.

Ši programa primena apie svarbiausius įvykius britų monarchijos, formavusios šalį pastaruosius 500 metų, istorijoje, taip pat prabyla apie modernią britų karališkąją šeimą. Joje atgyja ir du ypatingi pastarųjų metų įvykiai – karalienės Elžbietos II laidotuvės ir karaliaus Karolio III karūnavimas.

Muzika – itin svarbi britų monarchijos tradicijų dalis. Nemažai svarbiausių britų chorinių kūrinių buvo sukurti karališkosios šeimos religinėms apeigoms ar kitoms šventėms. Tad „The King’s Singers“, dalindamiesi šia muzika su visu pasauliu, tampa savo šalies, karaliaus ir turtingos britų chorinės kultūros ambasadoriais.

Koncerto programa klausytoją per D. Britanijos monarchų, taip pat ir chorinės muzikos istoriją veda etapais. Pirmajame – dedikacija karalienei Elžbietai I, įprasminama Renesanso kompozitorių madrigalais iš rinkinio „Orianos triumfas“, šlovinančio Oriana madrigalų tekstuose vadinamą monarchę. Antrajame – per karalienės Elžbietos II karūnavimą skambėję D. Britanijos Renesanso kompozitorių opusai ir specialiai šioms iškilmėms sukurtas XX a. kompozitoriaus Ralpho Vaughano Williamso motetas. Trečiajame – šiuolaikinių britų kompozitorių karalienės pagerbimas. Ketvirtajame – Elžbietos II laidotuvėse skambėję Renesanso ir šiuolaikinių britų kompozitorių kūriniai. Penktajame, švenčiant Karolio III žengimą į sostą, – Renesanso ir modernios kompozicijos liturginiais tekstais. Šią muzikinę kelionę pabaigia šmaikšti muzikinė D. Britanijos monarchų istorijos refleksija.

Koncertas „Tegyvuoja karalius! „King’s Singers“ Vilniuje“ vyks birželio 11 d., antradienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje. Visi 28-ojo Vilniaus festivalio koncertai paskelbti interneto svetainėje www.filharmonija.lt. Daugiau informacijos apie festivalį – vilniusfestival.lt.

VF inf.