Felikso Bajoro kūriniai balsui ir fortepijonui
Atlikėjai
SIMONA LIAMO (sopranas)
EGLĖ ŠLIMAITĖ (sopranas)
KRISTINA ŽALDOKAITĖ (mecosopranas)
JUSTAS ČEPONIS (fortepijonas)
Koncertą veda GIEDRĖ KAUKAITĖ
Programa
FELIKSAS BAJORAS – vokalinis ciklas „Sakmių siuita“ (liaudies žodžiai); vokalinis ciklas „Kodėl?“ (Janinos Degutytės eilės); „Triptikas“ (Marcelijaus Martinaičio eilės); variacijos liaudies dainos „Ugdė motutė“ tema; dainos iš rinkinio „Tu, vyšnela“ (liaudies žodžiai, Vytauto Bložės eilės)
Apie renginį
2024-aisiais įžymus kompozitorius Feliksas Bajoras šventė 90-metų jubiliejų. Gausūs jo kūrybos koncertai persirito ir į kitus metus – 2025-uosius. Kaip savitas Post scriptum kūrėjo jubiliejiniams metams Nacionalinėje filharmonijoje rengiamas iškilios dainininkės Giedrės Kaukaitės sumanytas vakaras, kuriame skambės F. Bajoro kūriniai balsui ir fortepijonui. Juos atliks jaunieji atlikėjai, o visą turiningą programą pristatys pati Giedrė Kaukaitė – pirmoji atlikusi daugelį F. Bajoro ankstyvosios vokalinės muzikos opusų – dainų bei vokalinių ciklų, juos populiarinusi Lietuvoje ir kitur pasaulyje (Lenkijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, JAV).
Talentingai jungdama profesionaliai tobulintą klasikinį dainavimą su autentiška liaudies dainininkės maniera, G. Kaukaitė kūrė savitą interpretacijos tradiciją, kreipė muzikos kūrybos ir atlikimo tendencijas link gilesnio nacionalinės tapatybės suvokimo. „Kaukaitės epocha“, – ištarė F. Bajoras, apibūdindamas ne tik savo, bet ir visos lietuvių vokalinės muzikos aukso amžių.
Pati G. Kaukaitė apie F. Bajorą rašo taip: „Tai nenuspėjamas, kompromisų nepripažįstantis kompozitorius, stebinantis originaliais tradicinių žanrų ir formų rakursais bei itin savitais etninės ir šiuolaikinės muzikos deriniais. Feliksas Bajoras – giliai nacionalinis kūrėjas. Tautos savasties paieškas kompozitorius išpažįsta kaip svarbiausią kūrybos tikslą. Kompozitoriaus jubiliejiniuose koncertuose skambančiuose simfoniniuose, kameriniuose ir vokaliniuose kūriniuose ryškiai girdėti intuityviai giluminis ryšis su gimtąja kalba, perteikiantis lietuvių tautos dvasią.“