Globalus minimalizmas pagal Gediminą Gelgotą

Provanso Ekso didysis teatras
Organizatorius: Provanso Ekso didysis teatras

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
(meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov)
Vilniaus miesto ansamblis NIKO
(meno vadovas ir dirigentas Gediminas Gelgotas)
Solistas ROMAN PATKOLÓ (kontrabosas)
Dirigentas GEDIMINAS GELGOTAS

ANTONIO VIVALDI–MAX RICHTER – „Metų laikai“ (laisvai pasirinktos dalys)
GEDIMINAS GELGOTAS – „Never ignore the Cosmic Ocean“
JOHANN SEBASTIAN BACH–PETER GREGSON – Siuita violončelei Nr. 1 (laisvai pasirinktos dalys)
PHILIP GLASS – Koncerto smuikui Nr. 1 II dalis
GEDIMINAS GELGOTAS – Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 1; „Transitory“; „Mountains. Waters (Freedom)“

Vienas aktyviausių lietuvių muzikos ambasadorių pasaulyje, kompozitorius, dirigentas ir pianistas Gediminas Gelgotas kartu su savo įkurtu Vilniaus miesto ansambliu NIKO ir Lietuvos kameriniu orkestru pristato vieną sėkmingiausių ir klausytojų visame pasaulyje labiausiai laukiamų koncertinių programų, kurioje G. Gelgoto kuriamas emocionalus minimalizmas persipina su JAV kompozitoriaus Maxo Richterio ir britų kompozitoriaus bei violončelininko Peterio Gregsono sukurtais įspūdingais baroko genijų Antonio Vivaldi ir Johanno Sebastiano Bacho kūrinių perdirbiniais. „Visa tai – išties ypatingo užtaiso muzikinis kokteilis“, – skelbiama Prancūzijos teatro pranešime. Įvairios šios programos versijos jau skambėjo žymiausių Europos koncertų salių ir festivalių scenose: Leipcigo „Gewandhaus“ (Vokietija), „Odessa Classics“ (Ukraina), Nicos operoje (Prancūzija), Berlyno filharmonijoje (Vokietija), Ciuricho „Tonhalle“ (Šveicarija), Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje ir kt.

Gelgoto kūriniai skamba ne tik pasaulio scenose, juos transliuoja ir MEZZO, ARTE.TV, EBU, LRT, LNF Skaitmeninė koncertų salė www.nationalphilharmonic.tv. Pats G. Gelgotas apie savo kūrybą sako: „Man niekada nebuvo artimas racionalus, išmąstytas menas. Esu tikras, kad tie, kurie klauso mano muzikos ar dirba drauge, žino mano polinkį į muziką, kuri ne tik domina savo struktūra ir koncepcija, bet ir paliečia klausančiųjų širdis.“

Koncerte Prancūzijoje drauge su Lietuvos atlikėjais pasirodys ir kontraboso žvaigždė, slovakas Romanas Patkoló.

Rengėjai: Provanso Ekso didysis teatras, Lietuvos nacionalinė filharmonija
Daugiau informacijos: https://www.lestheatres.net/fr/a/4903-orchestre-de-chambre-de-lituanie

Partneriai

Lietuvos sezonas Prancūzijoje