Vivaldi kantatos

2024 12 21

Ansamblis LA LIRA DI ORFEO (Italija)
Meno vadovas ir solistas RAFFAELE PE (kontratenoras, Italija)

ANTONIO VIVALDI – kantatos: „Amor hai vinto“, RV 683; „Care selve, amici prati“, RV 671; „Qual per ignoto calle“, RV 677; „Alla caccia dell’alme e de’ cori“, RV 670; „Cessate, omai cessate“, RV 684
Koncertas styginiams d-moll „Madrigalesco“, RV 129
Sonata smuikui a-moll, op. 2 Nr. 12, RV 32
Sonata violončelei Es-dur, RV39

„Be jokios abejonės, tai baroko žvaigždė“, – rašė „The Sunday Times“ apie italų kontratenorą Raffaele Pe, kuris ne tik muzikuoja pasaulio scenose su daugybe žinomų atlikėjų, bet ir 2015 m. įkūrė baroko muzikos ansamblį „La Lira di Orfeo“. R. Pe yra bendradarbiavęs su tokiais muzikais kaip Jordi Savallas, Johnas Eliotas Gardineris, Williamas Christie, Giovanni Antonini, Enrico Onofri ir kitais, pasirodo didžiuosiuose operos teatruose nuo „Teatro alla Scala“ Milane ir „La Fenice“ Venecijoje iki „Staatsoper“ Berlyne, „Theater an der Wien“ Vienoje ir „Teatro Colón“ Buenos Airėse.

Ansamblis „La Lira di Orfeo“ – tai muzikantų, menininkų ir tyrinėtojų kolektyvas, per kelerius gyvavimo metus pelnęs tarptautinį pripažinimą, pasirodantis Londone, Berlyne, Vienoje, Romoje, Händelio festivalyje Halėje ir kitur, išgarsėjęs ne vieną apdovanojimą pelniusiais įrašais ir unikaliomis programomis (Händelio „Acis, Galatėja ir Polifemas“, „Julijus Cezaris Egipte“, Piccinni „ Cezaris Egipte“, Scarlatti „Grizelda“, Porporos „Orfėjus“, „Angelika“, „Virtuosissimo“ ir kitos).

Pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantys muzikai pristatys programą „Vivaldi kantatos“, kurios turas prasidės spalį Londono „Wigmore Hall“ ir gruodžio pabaigoje atkeliaus į Vilnių. Unikalios penkios kantatos altui ir basso continuo susijusios su Venecijos meistro viešnage Mantujoje 1718–1720 metais. Mantujos gubernatorius, mecenatas Pilypas iš Heseno-Darmštato (Filippo d’Assia-Darmstadt) pakvietė Vivaldi dirbti savo rūmų kapelmeisteriu ir šis kūrė pasaulietinę muziką tokiomis temomis kaip medžioklė, gamta ir meilė. Koncerte skambės ir šių kantatų įkvėpta instrumentinė muzika.