Bilietai
Kalendorius
Kalendorius
**
P A T K P Š S

Vengriški garsovaizdžiai. LKO, Mūza Rubackytė, Dániel Somogyi-Tóth

2024 11 30
19.00
Vilnius
Filharmonijos Didžioji salė
Organizatorius: Lietuvos nacionalinė filharmonija
Trukmė: ~2 val.
Amžiaus cenzas: 7 m.
Nuo Eur BILIETAI

Atlikėjai

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
(meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov)
Solistė MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas; Lietuva, Prancūzija, Šveicarija)
Dirigentas DÁNIEL SOMOGYI-TÓTH (Vengrija)

Programa

JOSEPH HAYDN – Simfonija Nr. 12 E-dur, Hob. I:12; Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 11 D-dur, Hob. XVIII:11
BÉLA BARTÓK – Divertismentas styginių orkestrui, Sz. 113, BB 118
FERENC LISZT – „Malédiction“ („Prakeikimas“) fortepijonui ir styginių orkestrui, S. 121/ R. 452

Apie renginį

Koncerte „Vengriški garsovaizdžiai“ su Lietuvos kameriniu orkestru pasirodo pianistė Mūza Rubackytė ir vengrų dirigentas Dánielius Somogyi-Tóthas. Nacionalinės premijos laureatė, Vilniuje, Paryžiuje ir Ženevoje reziduojanti ir visame pasaulyje koncertuojanti M. Rubackytė šiame koncerte atliks du skirtingų epochų ir stilių opusus fortepijonui – Vienos klasiko Josepho Haydno ir didžiojo romantiko Ferenco Liszto.

„Liszto muzika tarsi auksinė gija driekiasi per mano biografiją... Aš visada esu kupina meilės jam“, – sakė pianistė, žurnalo „Fanfare“ (JAV) pavadinta „viena geriausių gyvųjų Liszto atlikėjų“. M. Rubackytė yra tarptautinių F. Liszto asociacijų (ILA) biuro narė, F. Liszto draugijos Lietuvoje „LiSZtuania“ ir nacionalinio konkurso „Lisztofonija“ prezidentė, tarptautinio Vilniaus fortepijono muzikos festivalio meno vadovė. Šį pavasarį M. Rubackytei įteiktas Vengrijos ordino „Už nuopelnus“ Riterio kryžius.

Apie F. Liszto „Malédiction“ (maždaug 1840) buvo sužinota tik po autoriaus mirties, tarp kitų jo popierių radus kūrinio rankraštį. Opusas taip pavadintas dėl pirmame partitūros lape virš solisto partijos užrašyto žodžio. 1780–1783 m. J. Haydno rašytas Koncertas klavyrui ir orkestrui Nr. 11 – populiariausias iš 12 kompozitoriaus koncertų šiam instrumentui. Trečioji jo dalis Rondo all’Ungarese – vengrų muzikos stilizacija. Koncerte taip pat skambės Haydno Dvyliktoji simfonija E-dur (1763) ir XX a. vengrų kompozitoriaus Bélos Bartóko Divertismentas styginių orkestrui (1939).

Dirigentas D. Somogyi-Tóthas yra Debreceno Kodály filharmonijos meno vadovas ir direktorius, su jos kolektyvais gastroliuoja savo šalyje ir užsienyje. Jis yra dirigavęs Ciuricho „Tonhalle“, Pekino nacionaliniame menų centre, Miuncheno filharmonijoje, Tel Avivo operoje, Ravenos „Teatro Alighieri“, Budapešto nacionaliniame operos teatre ir kitose scenose. Būdamas Vengrijos nacionalinės filharmonijos solistu, D. Somogyi-Tóthas dažnai groja vargonų rečitalius.