Tarptautinis menų festivalis „Kalėdiniai vakarai“. Andrey Gugnin (fortepijonas, Kroatija)

2024 12 18
Organizatorius: Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras

ANDREY GUGNIN (fortepijonas, Kroatija)

FERENC LISZT – „Transcendentiniai etiudai“ („Transcendental Études“), S. 139
FERENC LISZT – Sonata h-moll, S. 178

Vienas geriausių šių dienų pianistų Andrey Gugnin jau yra gerai žinomas Vilniaus klausytojams. Festivalis „Kalėdiniai vakarai“ fortepijono muzikos mylėtojams, kurie nekantriai laukia naujo susitikimo su šiuo muzikos kritikų itin aukštai vertinamu muzikantu, dovanoja du nepakartojamus koncertus.

Ginos Bachauer pianistų konkurso Solt Leik Sityje nugalėtojas (JAV, 2014 m., aukso medalis ir klausytojų apdovanojimas), S. Stančič konkurso Zagrebe (Kroatija, 2011 m.) ir L. van Beethoveno Vienoje (Austrija, 2013 m.) laureatas Andrey’us Gugninas 2016 m. triumfavo Tarptautiniame pianistų konkurse Sidnėjuje, kur buvo apdovanotas pirma premija ir keliais specialiaisiais apdovanojimais. Skambino su Londono filharmonijos, Sidnėjaus simfoniniu, Nyderlandų simfoniniu, Zalcburgo kameriniu ir kitais. Bendradarbiauja su garsiais dirigentais, tokiais kaip Daniel Raiskin, Louis Langrée, Reinbert de Lju, Jaap van Zweden, Dimitris Botinis, Stanislav Kochanovsky. Yra koncertavęs daugiau nei 30 šalių, skambinęs garsiausiose salėse: Niujorko „Carnegie Hall“, Londono „Royal Festival Hall“, „Victoria Hall“ Ženevoje, Auksinė „Musikverein“ Vienoje, „Abravanel Hall“ Solt Leik Sityje, Sidnėjaus operos teatre, Luvro koncertų salėje Paryžiuje. Atlikėjas yra Verbier festivalio Šveicarijoje, Ruro Vokietijoje, Ohrido vasaros Makedonijoje, Dubrovniko vasaros festivalio Kroatijoje, Maltoje, Aberdine (Škotija), Bermudų ir daugelio kitų dalyvis. Išleido kompaktines plokšteles tokiose įrašų studijose kaip „Pianoclassics“ (albumui su visais Liszto transcendentiniais etiudais buvo suteiktas garsaus žurnalo „Gramophone Magazine“ apdovanojimas „Editor’s Choice“), „Delos“, „Steinway & Sons“, „Hyperion Records“. Pianistui atstovauja prestižinė „IMG artists“ agentūra Londone.

Daugiau informacijos: Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras