Batutos legenda Christophas Eschenbachas ir fleitos virtuozas Stathis Karapanos su LNSO
Atlikėjai
Programa
JOSEPH HAYDN – Simfonija Nr. 49 f-moll „La Passione“ („Kentėjimas“), Hob. 1:49
JACQUES IBERT – Koncertas fleitai ir orkestrui
JOHANNES BRAHMS – Simfonija Nr. 1 c-moll, op. 68
Apie renginį
„Christophas Eschenbachas yra tikras fenomenas tarptautinėje aukščiausios klasės dirigentų lygoje.“ Taip neretai pristatomas dirigentas ir pianistas, atstovaujantis intelektualiajai vokiečių tradicijai ir ištikimai ją puoselėjantis. Ch. Eschenbacho pavardė skamba ten, kur klausytojai susiduria su kvapą gniaužiančiu muzikos repertuaru bei įspūdinga minties gelme pažymėtomis interpretacijomis. 1940-aisiais nuožmiai prasiveržusio karo draskomoje Europoje gimusio dirigento gyvenimo kelias paženklintas karo našlaičio dalia. Tačiau tetos pianistės Wallydore Eschenbach globojamam jaunuoliui muzika nuo pat ankstyvos vaikystės tapo prieglobsčiu, jis iškovojo laurus tokiuose prestižiniuose pianistų konkursuose kaip ARD ir „Concours Clara Haskil“; vėliau pasuko į dirigavimo pasaulį, o jo mentoriais buvo legendiniai George’as Szellas ir Herbertas von Karajanas. Maestro kviečiamas diriguoti patiems svarbiausiems pasaulio kolektyvams, jo veikla įvertinta įvairių šalių ir organizacijų apdovanojimais, o gausioje diskografijoje rikiuojasi aukščiausiai įvertinti jo kaip pianisto ir dirigento įrašai.
Šis legendinis batutos maestro sausio mėnesį atvyksta į Lietuvą muzikuoti su mūsų šalies kolektyvu – Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Taip pat Nacionalinės filharmonijos scenoje koncertuoja Graikijos jaunosios kartos atlikėjas Stathis Karapanos, į fleitos pasaulį atėjęs būdamas vos penkerių. Kaip teigia Karapanos, jis užaugo klausydamasis ir mokydamasis iš Christopho Eschenbacho garso įrašų, o vėliau šių muzikų duetas ne kartą surengė įsimintinų ir muzikos kritikų liaupsinamų pasirodymų įvairiose pasaulio scenose.
Šįvakar simfoninės muzikos koncerto programoje – Vienos klasiko Josepho Haydno ir dviejų romantizmo figūrų – Jacqueso Ibert’o ir Johanneso Brahmso – partitūros.