Bilietai
Kalendorius
Kalendorius
**
P A T K P Š S

Vilniaus kvartetas, Mindaugas Bačkus ir Guoda Gedvilaitė atlieka šveicarų kompozitorių kūrinius

2024 02 03
19.00
Vilnius
Filharmonijos Didžioji salė
Organizatorius: Lietuvos nacionalinė filharmonija
Trukmė: ~2 val.
Amžiaus cenzas: 7 m.

Atlikėjai

VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS
MINDAUGAS BAČKUS (violončelė)
GUODA GEDVILAITĖ (fortepijonas)

Programa

JOACHIM RAFF – Styginių kvartetas Nr. 3 e-moll, op. 136
PAUL JUON – Fortepijoninis sekstetas c-moll, op. 22

Apie renginį

Išskirtiniame kamerinės muzikos vakare – Lietuvos scenose itin retai skambanti šveicarų kompozitorių muzika. Su ja supažindinti susibūrė žymiausi atlikėjai – Valstybinis Vilniaus kvartetas ir iš Vokietijos atvykusi charizmatiškoji Guoda Gedvilaitė bei žinomas violončelininkas, Klaipėdos kamerinio orkestro vadovas Mindaugas Bačkus.

Koncerto programa išties paslaptinga, o jos kontekstuose slypi sudėtingi kūrėjų gyvenimo vingiai. Kompozitorių Joachimą Raffą galima laikyti ir šveicaru, ir vokiečiu. Jo tėvas ir mokytojas 1810 m. pabėgo iš Viurtembergo pietvakarių Vokietijoje, kad išvengtų priverstinio verbavimo į Napoleono kariuomenę, renkamą kariauti Rusijoje. Ypač išgarsėjęs paskutiniais savo gyvenimo dešimtmečiais, J. Raffas buvo minimas kartu su Wagneriu, Lisztu ir Brahmsu kaip vienas žymiausių kompozitorių. Deja, XX a. pradžioje jo muzika, kuria žavėjosi Mendelssohnas ir Lisztas, beveik išnyko iš koncertų scenų. Tik dabar, XXI a., J. Raffas iš naujo atrandamas visoje Europoje ir teikia daug džiaugsmo tiems, kuriems pasiseka išgirsti jo muziką.

Kitokie vingiai vingiuoja kompozitoriaus Pauliaus Juono gyvenime. Šis XX a. pirmos pusės šveicarų kūrėjas studijavo smuiką ir kompoziciją Maskvoje, vėliau pasuko į Europą: buvo Berlyno aukštosios muzikos mokyklos kompozicijos profesorius, o 1934 m. persikėlė į Šveicariją ir ten gyveno iki mirties. Jo muzikoje galima rasti slaviško ir vokiško stiliaus, romantizmo ir modernumo, folkloro elementų. P. Juonas buvo žymus kompozitorius, dažnai atliekamas visoje Europoje. Būtent jo Fortepijoninis sekstetas c-moll ir subūrė visus šio koncerto atlikėjus.